Může vás tweet dostat až do televize? Ano…

Může vás tweet dostat až do televize? Ano…

Jak se nám podařilo dostat klienta do televizního vysílání ČT24 a na web České televize pomocí komunikace na twitteru?

 

Správa sociálních sítí pro firmu Helma 365, která se zabývá výrobou kalendářů a diřů, jejímiž zákazníky jsou firmy (B2B segment) má svá specifika a vlastně neustálé diskuse nad smyslem správy například profilu na twitteru. Ani ostatní firmy z oboru reklamních a dárkových předmětů to nemají na sociální síti twitter jednoduché a otázky ohledně efektivnosti jsou na místě. Určitým vodítkem se stalo zpřístupnění statistik, které podporovaly názory na pokračování ve správě i přes nízký počet followerů.

Znenadání se nám všem připomněl i další důvod, proč byste sociální síť twitter neměli opomíjet, pokud na to máte kapacitu a nápady. Tato sociální síť je zdrojem inspirací pro novináře. Pokud používáte správné #hashtagy, lehce se k vašim zprávám dostanou a budou-li zajímavé, pak se můžete objevit například rovnou v televizi!

 

Aktuálně, hashtag, obrázek, vtip

A jak se nám podařilo dostat pomocí tweetu firmu Helma 365 do televizního vysílání ČT24 a na web České televize? Využili jsme aktuální kalamitní situaci díky počasí a dopravní situaci, vybrali k tomu krásný obrázek z kalendáře, a s určitým nadhledem a vtipem se pokusili nepříjemnou situaci ukázat v lepším světle. A samozřejmě nezapomenout na hashtag #kalamita!

Za pár desítek minut se tweet objevil na stránkách České televize: http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/294223-led-jako-horke-tema-socialnich-siti/ a následovaly i ukázky v televizním vysílání ČT24, jež celé dny o kalamitním stavu informovala.

 

Máte také nějaký návod či ukázku úspěšného tweetu? Napište nám!

Sdílet článek